Göz Sağlığı

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti) Nedir?

Badem göz ameliyatı, daha daha genç, sağlıklı, canlı, estetik ve çekici bir bakış elde etmek amacıyla gözlere daha çekik bir görünüm verilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir.

Lazer Göz Ameliyatı Nedir?

Lazer göz ameliyatı, halk içinde “göz çizdirme” olarak bilinmektedir. Genel uygulamalar miyop, hipermetrop, astigmat ve presbiyopi (yaşa bağlı yakını görememe) şeklinde görme problemlerinin çözümüne yöneliktir. Bahsi geçen bu nedenler ve daha birçok değişik nedenden ötürü uygulanabilen lazer göz ameliyatı, çeşitli muayene prosedürleri sonrası, hekim tavsiyesi ile yapılmaktadır.

Akıllı Lens Ameliyatı (Göz İçi Mercek)

Son zamanlarda herkesin sıklıkla söz ettiği Akıllı lensler aslında oftalmolojide tıbbi adıyla multifokal ve trifokal olarak adlandırılan çok odaklı göz içi lensleridir. Halk arasında “Akıllı Lens” diye adlandırılan bu göz içi lensleri katarakt ameliyatları sırasında uygun vakalara uzun süredir kullanılmaktadır.

Katarakt 

Katarakt, göz içindeki görevi dışarıdan gelen görüntüyü retinaya ulaştırarak görmemizi sağlayan merceğin saydamlığını yitirmesidir. Gözün renkli kısmını oluşturan iris adlı bölümün arkasında yer alan göz merceğinin yapısındaki kristalin adlı proteinlerde çeşitli kimyasal değişiklikler oluşur.

ReLEx SMILE

lazer en yeni yani 3. kuşak lazer refraksiyon cerrahisidir. LASIK’de lazer uygulayabilmek için büyük bir kesi gerekirken, bu kesi ReLEx SMILE’de 2 mm’ye kadar düşmektedir.